Finans Kulübü, finans, bankacılık uzmanları ve akademisyenler tarafından 30 yıl önce vakıf statüsü olarak kurulan önemli kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan biridir. Kurum üyeleri, bankalar ve diğer kurumlar ve çoğunlukla bankacılık uzmanları ve farklı sektörlerde finans yöneticileri olan bireysel üyelerdir.

Başlangıçta ondan fazla bankacılık ve finans uzmanı, Türkiye’deki finans ortamının son gelişmelerini ve geleceğini tartışmak üzere bir araya geldi. Bazı toplantılardan sonra katılımcılar bu platform yerine tescilli bir organizasyon kurmaya karar verdiler. Bu kuruluş, siyasetçileri, Devlet veya Özel Kuruluşların karar vericilerini tartışma platformunu zenginleştirmeye çağırmayı kolaylaştıracaktır.

Kulüp yönetimi, sürdürülebilirlik, finans uygulamalarında yenilik ve uluslararası işbirlikleri kurmak ve geliştirmek için yeni bir strateji geliştirmeye karar verdi.

Vakıf Yönetimi, faaliyetleri bir platform olarak organize etmek için yeni bir vizyon ve konsept hazırlamaya karar verdi. Yeni Platformun ismi üniversite öğrencileri, genç yeteneklerin üye olarak dahil olduğu “Sürdürülebilir Yenilikçi Finans Platformu” olarak seçildi.

https://www.finanskulup.org.tr/